اکسسوریپرشین بیوتی

7 نکته مهم انتخاب دسته گل عروس و تفاوت آن با دسته گل عقد ?

روز عروسی هر شخصی یکی از روز های رویایی و تکرار نشدنی است که خصوصاً خانم ها دوست دارند مانند یک ملکه زیبا و منحصر به فرد جلوه کنند. توجه به دسته گلی که عروس در دست دارد از جانب خود او و اطرافیان باعث اهمیت بالای انتخاب دسته گل عروس می شود علاوه بر آن انتخاب یک دسته گل مناسب و جذاب باعث ایجاد شکوه و زیبایی تمام در استایل عروس خانم خواهد شد. با دانستن ویژگی های یک دسته گل مناسب مراسم عروسی و درک تفاوت آن با دسته گل مراسم عقد می توانید رویایی ترین دسته گل عمرتان را به بهترین نحو انتخاب کنید.  

7 ویژگی دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس به علت تاثیر زیادی که روی خوب دیده شدن استایل عروس دارد، بسیار پر اهمیت است. در ادامه سعی داریم که ویژگی های که باید یک دسته گل عروس لاکچری داشته باشد را به شما معرفی کنیم با در نظر گرفتن این موارد می تواند بهترین انتخاب ممکن و خاص پسند را داشته باشید. با رعایت هر کدام از ویژگی هایی که باید یک دسته گل عروس منحصر به فرد داشته  باشد، به راحتی می توانید زیبایی را در سبک بالایی به نمایش بگذارید. برای دانستن این ویژگی ها با ما همراه باشید.

هماهنگی دسته گل عروس با لباس عروس: اولین نکته ای که در انتخاب دسته گل باید دقت شود تناسب دسته گل با لباس عروس می باشد. با توجه به مدل و نوع لباس عروس که ممکن است پرنسسی، دنباله دار، کلاسیک و… باشد، می توانید نوع دسته گل خود را تعیین کنید. برای نمونه دسته گل های گرد و جمع و جور را با لباس های پرنسسی می توان استفاده کرد در عین زیبایی تناسب بین لباس و دسته گل باعث بهتر دیده شدن عروس می شود.

یکی دیگر از نمونه هایی که می توان مثال زد انتخاب دسته گل عروس آبشاری با لباس های دنباله دار است که در عین تناسب و هماهنگی میان لباس و دسته گل لاکچری پسند است و خوش سلیقه بودن عروس را به نمایش می گذارد. دقت در هماهنگی میان لباس و دسته گل نه تنها باعث خوب دیده شدن در روز عروسی می شود بلکه در لاکچری بودن، قاب خاطره ای که از آن روز به یادگار می ماند نیز بسیار تاثیرگذار است.

انتخاب دسته گل عروس

اندازه ی دسته گل عروس: از آنجایی که در تمام مدت مراسم عروس دسته گل را در دست دارد باید در انتخاب دسته گل عروس به اندازه ی آن توجه کرد. خانم هایی با قد کوتاه و وزن کم باید دسته گل هایی متناسب با اندام و جسه ی خود انتخاب نمایند و دسته گل کوچکی در دست داشته باشند. در عین حال اگر قد عروس بلند باشد باید از دسته گلی بلند استفاده کند تا تناسب در اندازه ی دسته گل و عروس وجود داشته باشد.

رنگ دسته گل عروس: انتخاب رنگ دسته گل باید به گونه ای باشد که با آرایش عروس و سایه ای که استفاده می کند و همچنین رنگ پوست او متناسب و هماهنگ باشد. برای مثال اگر پوست عروس سفید و روشن است نباید از دسته گلی استفاده کند که تیره باشد و هماهنگی میان رنگ ها را برهم بزند. همچنین توصیه می شود که برای عروس خانم هایی با رنگ پوست تیره یا سبزه از گل هایی با رنگ صورتی استفاده کنند.

منحصر به فرد بودن دسته گل عروس: هر فردی فقط یک بار تجربه عروسی و داشتن دسته گل عروس را خواهد داشت پس بهتر است در انتخاب آن عجله نکنید و زمانی را برای انتخاب دسته گل عروس صرف نمایید. داشتن یک دسته گل زیبا و منحصر به فرد حس مثبت و اعتماد به نفس شما را بالا می برد می تواند برای انتخاب این سبک دسته گل از گل فروش کمک بگیرید و از ترکیب گل با سبره و برگ، تور، ربان و… استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که رعایت آن به منحصر به فرد بودن دسته گل عروس کمک بسیاری می کند، داشتن عطر خوش بود است. در انتخاب این ویژگی حتما به فضایی که مراسم در آن برگذار می شود دقت نمایی که اگر در فضار باز و بزرگ مراسم برگذار می شود دسته گل شما باید عطر زیادی داشته باشد که حضار متوجه آن شوند و برعکس اگر مکان برگذاری مراسم کوچک باشد باید از عطر ملایمی استفاده شود تا بوی دسته گل دیگران و شما را آزار ندهد.

انتخاب دسته گل عروس

تناسب بین دسته گل عروس با فصل سال: یکی دیگر از مواردی که باعث لاکچری شدن دسته گل شما می شود هماهنگی دسته گل با فصلی سال است. برای مثال بهتر است در فصل بهار از رنگ هایی که در این فصل وجود دارد مثل سبز، صورتی و آبی استفاده کنید. این رنگ ها علاوه بر متاسب با فصل بهار زیبایی شگفتی به دسته گل شما می دهند. همچنین  در فصل تابستان استفاده از گل هایی به رنگ مرکبات رایج است.

در فصل پاییز نیز باید از رنگ مخصوص این فصل که زرد، نارنجی و قرمز است، استفاده نمود و ترکیب رنگ پاییزی را تکمیل کرد. فصل زمستان رنگ هایی مانند سفید و نقره ای شکوه دسته گل شما را دو چندان می کند و از آنهایی که رنگ لباس عروس نیز سفید است هماهنگی خیرع کننده ای در لباس و دسته گل عروس با فضای محیط بیرون یا همان فصل زمستان ایجاد می کند.

انتخاب گل های که به آن ها حساسیت ندارید: در انتخاب دسته گل عروس استفاده از گل هایی که عروس و داماد به آن ها حساسیت نداشته باشند بسیار مهم است چرا که کوچک ترین حساسیت علاوه به همرا داشتن حال بد برای آن ها، باعث پاک شدن آرایش نیز می شود. پس حتما از گل ها و عطر هایی استفاده شود که حساسیت زا نباشند. در صورت وجود حساسیت بالا به گل طبیعی دسته گل عروس مصنوعی می تواند انتخاب مناسبی برای عروس خانم باشد.

توجه به گل های دسته گل عروس: گل های بسیاری را می توانید در دسته گل خود استفاده کنید اما توجه به ویژگی های هر نوع گل می تواند به شما کمک کند که بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. برای انتخاب گل های دسته گل خود علاوه توجه به زیبایی ظاهری می توانید به ویژگی هایی که هر گل دارد و تناسب آن با طبع خود نیز استفاده کنید. با رعایت این نکته فلسفه ی زیبا تری پشت انتخاب شما قرار خواهد گرفت.

انتخاب دسته گل عروس

گل های دسته گل عروس

در دسته گل عروس می توان از گل های متفاوتی استفاده کرد اما توجه به این نکته که در انتخاب دسته گل عروس از گل هایی که رسمی تر هستند استفاده می شود و گل هایی که حالت رسمی ندارند را معمولا در دسته گل نامزدی و عقد استفاده می کنند. در ادامه به معرفی چند نوع گل که برای دسته گل عروس خیلی مناسب و رایج هستند، می پردازیم.

 • گل رز

این گل نماد عشق است و در همه ی زمان ها از آن استفاده شده است. ظاهری بسیار زیبا به دسته گل عروس می بخشد و جلوه ای خاص برای عروس خانم به همراه دارد. علاوه بر آن گل رز در رنگ های متنوعی موجود است که به راحتی با رنگ آرایش و پوست عروس هماهنگ می شود.

 • گل لیلیوم

این گل جز گل های گران است. با استفاده از این نوع گل می توانید یکی از متفاوت ترین انواع دسته گل عروس را داشته باشید.

 • گل ارکیده

یکی از خاص ترین و شیک ترین گل ها برای انتخاب دسته گل عروس گل ارکیده است. برای عروس خانم هایی با طبع گرم و دوست داشتنی بسیار توصیه می شود. حالت رسمی و در عین حال زیبایی این گل برای مراسم عروسی واقعاً مناسب است.

 • گل پائونیا

زیبایی این گل همتای گل رز است و خاص بودن و ناآشنایی آن در بین عموم باعث دادن شکوه فراوان به مراسم عروسی شما می شود. این گزینه یکی از انتخاب هایی است که هزگز از آن پشیمان نمی شوید علاوه بر زیبایی دارای عطری فوق العاده و خواص فراوان دیگر است.

انتخاب دسته گل عروس

تفاوت دسته گل عروس با دسته گل عقد

دسته گل عروس با دسته گل عقد تفاوت چندانی ندارد و اگر عقد و عروسی در یک روز برگزار شود طبعاً دسته گل روز عروسی و عقد یکی است. ولی چون معمولا جشن عقد مراسم کوچک تر نسبت به عروسی است، می توان از دسته گلی ساده تر یا یک حلقه ی گل استفاده نمود. حلقه ی گل را می توان در دست انداخت و به جای دسته گل از آن استفاده کرد. استفاده از گل در مراسم عقد و عروسی به خاطر این باور است که انرژی مثبت گل باعث آرامش عروس می شود.

در جشن عقد ممکن است عروس لباسی با رنگی غیر از سفید بپوشد پس این امکان فراهم است تا رنگ گل های دسته گل را با رنگ لباسش هماهنگ انتخاب کند. در هر صورت اینکه کیفیت انتخاب دسته گل عقد در چه حدی باشد بستگی به نوع جشن عقد و لباسی دارد که عروس می پوشد. باید توجه کرد که معمولا دسته گل عقد کوچک تر از دسنه گل عقد است.

انتخاب دسته گل عروس

انواع دسته گل عروس

برای انتخاب دسته گل عروس نیاز است که با انواع دسته گل هایی که می توان در مراسم عروسی استفاده نمود آشنا شوید. در ادامه به معرفی انواع دسته گل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 • دسته گل دستبندی

این نوع دسته گل اندازه ای کوچک دارد و به مچ دست عروس بسته می شود. معمولا از آن در مراسم هایی مثل نامزدی، حنابندان، عقد و سایر مراسمات کوچک استفاده می شود.

 • دسته گل گرد

این نوع دسته گل برای مراسم عقد و عروسی مناسب بوده و گل هایی که در دسته گل استفاده می شود تعیین کننده ی دسته گل عروس یا دسته گل عقد هستند.

 • دسته گل فانتزی

این دسته گل برای مراسم عقد مناسب است و از یک گل اصلی و بزرگ و گل های کوچک در اطراف آن ساخته می شود.

 • دسته گل توپی

این مدل بیشتر برای مراسم عقد کاربرد دارد و و گل ها مانند توپ دسته شده اند و با یک روبان می توان آن را حمل کرد.

 • دسته گل آبشاری

بیشتر برای مراسم های عروسی مجلل کار برد دارد.

انتخاب دسته گل عروس

3 تفاوت دسته گل عروس طبیعی و مصنوعی

در انتخاب دسته گل عروس توجه به استفاده از گل طبیعی یا مصنوعی بسیار مهم است چرا که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند در ادامه به بیان سه تفاوت مهم دسته گل مصنوعی و طبیعی خواهم پرداخت.

 • گل های طبیعی نسبت به نوع مصنوعی دارای زیبایی خیره کننده ای هستند.
 • گل های طبیعی دارای عطر مجذوب کننده ای هستند.
 • دسته گل های مصنوعی را برخلاف نوع طبیعی آن می توان به عنوان یادگاری مدت ها نگه داشت.

با توجه به تفاوت هایی که برای دسته گل های طبیعی با مصنوعی بیان شد می توان این نتیجه را گرفت که اگر علاقه مند به نگه داشتن دسته گل عروسی خود هستید بهتر است که از دسته گل مصنوعی استفاده کنید. در حال حاضر دسته گل های مصنوعی با زیبایی و کیفیت بالا موجود هستند که تفاوت چندانی با نوع طبیعی آن ندارد. با این شرایط استفاده از آن ها نه تنها باعث می شود در روز عروسی زیبا جلوه کند بلکه می توانید آن را به عنوان یادگاری از روز پیوندتان نگه داری کنید.

کلام آخر

از همراهی شما عزیزان تا انتهای مقاله سپاس گزاریم. در این مقاله سعی شد با معرفی 7 ویژگی دسته گل عروس و توضیح کامل هر کدام از این وپژگی ها، شما را در انتخاب دسته گل عروس راهنمایی کنیم. به تفاوت دسته گل عقد با دسته گل عروس پرداختیم و چند مدل دسته گل معروف و رایج برای هر دو مراسم را به صورت مختصر به شما معرفی کردیم. در انتها به لزوم توجه به داشتن دسته گل مصنوعی با ماندگاری بالا یا داشتن دسته گل طبیعی با زیبایی و عطر چند روزه اشاره شد. در انتهای مقاله از شما بزرگواران خواهشمندم که نظرات و تجربیات با ارزش خود را در رابطه با دسته گل عروس با سایر مخاطبان پرشین بیوتی در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − نه =

دکمه بازگشت به بالا