اکسسوریپرشین بیوتی

آشنایی با انواع تور عروس ? لباس مناسب با آن

یکی از اکسسوری های جذاب لباس عروسی تور آن است. داشتن یک تور عروس ایده عال و زیبا علاوه بر دادن جلوه ای خاص به لباس عروس، زیبایی وصف ناشدنی هم به چهره ی عروس خانم خواهد داد. برای داشتن این زیبایی و شکوه نیاز است با انواع تور عروس و لباس مناسب با آن آشنا شوید. برای این منظور در این مقاله ما سعی داریم به معرفی انواع تور عروس پرداخته و تمامی نکات ضروری برای هماهنگی تور با اندام و فرم صورت را بیان کنیم. با دانستن هر کدام از این موارد شما به راحتی قادر خواهید بود توری بسیار متناسب و زیبا برگزینید و تا همیشه از انتخاب خود احساس رضایت داشته باشید. باما همراه باشید.

انواع تور عروس

تور عروس نقش بسیاری در زیبا تر دیده شدن عروس در عین شکوه و متانت دارد. تور عروس در طرح های بسیار متنوع و جذابی موجود است که تمامی سلیقه ها را می توان با آن ارضا کرد. قیمت آن نیز با توجه به اندازه ی تور به کار رفته و قیمت تور آن متفاوت است. در ادامه به معرفی انواع تور عروس و لباس مناسب با آن با توجه به مدل هایی که دارند، خواهیم پرداخت.

 • تور عروس خیلی کوتاه یا قفس پرنده: تور قفس پرنده یا برد کیج کوتاه ترین تور عروس به حساب می آید. اندازه ی این تور تا به اندازه ای کوتاه است که صورت را فقط تا چانه می پوشاند در مدل کوتاه تر آن جلوی سر و چشم ها را می پوشاند. یکی دیگر از نام های آن تور لانه زنبوری است. از این مدل بیشتر در مراسم ها و جشن های کوچک استفاده می شود. کاربرد آن در جشن عقد بیشتر از جشن عروسی است. بهتر است این مدل را با لباس های یقه بسته ست کنید.
انواع تور عروس و لباس مناسب با آن
 • تور سرشانه: این تور نسبتاً کوتاه است و برای عروس های قد کوتاه می تواند گزینه ی مناسبی باشد. قسمت جلویی تور تا سر شانه است و قسمت پشتی آن بلند تر از قسمت جلویی و تا روی کمر امتداد دارد. یکی از مزیت های این نوع تور عدم پوشاندن تزئینات جلویی لباس عروس است.
 • تور آرنجی: همان گونه که از نام آن مشخص است این تور تا آرنج پایین می آید از آنجایی که بلندی این تور نسبت به مدل های بالا بیشتر است باید از توری سبک که به راحتی قابل حمل باشد استفاده کرد.
 • تور منتیلا یا روسری عروس: این نوع تور را با حاشیه های گلدوزی شده ی آن می شناسند. اگر قصد استفاده از این مدل تور را دارید حتما مدل مویی متناسب با این نوع تور را انتخاب کنید چرا که این مدل به هر نوع مدل مویی نمی آید.
 • تور سر انگشتی: یکی از مدل های محبوب است که به جرعت می توان گفت از انواع تور عروس و لباس مناسب با آن شامل هر مدل لباس عروس و استایلی است. طول آن تا سر انگشتان دست است. اندازه ی طول آن 90 سانتی متر است.
 • تور والتز: این تور نسبتاً بلند بوده و هم زمان دو نیاز یا خواسته را برآورده می کند یکی اینکه مناسب با سلیقه ی کسانی است که علاقه مند به تور های بلند هستند و از طرفی اگر قصد دارید در مراسم عروسی خود خیلی برقصید بسیار مناسب است چرا که دست و پا گیر نیست و زیبایی زیادی هم دارد.
 • تور عروس به بلندی قد لباسا: ین تور عروس به بلندی قد شماست. این مدل تور عروس برای خانم هایی که علاقه مند به تور های بلند هستن بسیار مناسب است در عین حال آزادی عمل شما را برای راه رفتن و رقصیدن نمی گیرد. این تور از انواع تور عروس و لباس مناسب با آن لباس هایی هست که دنباله نداشته باشند. اگر لباس عروس شما تمام قد نیست استفاده از این مدل تور پیشنهاد نمی شود. هر مدل مویی به این سبک تور عروس می آید و از این نظر دغدغه ای ندارید.
 • تور عروس خیلی بلند و دنباله دار: نام دیگر این مدل، تور عروس سلطنتی است. همان طور که از نام آن نیز مشخص است بلند ترین نوع تور و مجلسی و رسمی ترین نوع به حساب می آید. اندازه ی بلندی آن معمولا بیش از 4 متر است. برای لباس های خیلی باشکوه و کار شده بهتر است از تور بلند و ساده استفاده کنید تا جذابیت لباس شما را چند برابر کند. این مدل تور ها با لباس عروس های دنباله دار نیز به راحتی ست می شوند و شکوه و زیبایی زیادی خلق می کنند.

نکته ای که در انتخاب این مدل تور ها باید به آن توجه کنید این است که این مدل تور برخلاف زیبایی و شکوهی که به دنبال دارد بسیار دست و پا گیر بوده و بهتر است از آن فقط هنگام عکاسی، بالا رفتن از پله ها و هنگام ورود به مجلس جشن استفاده شود. و در سالن از تور کوتاه تری استفاده کنید.

تور عروس

7 نوع پارچه تور لباس عروس

شناخت جنس پارچه های توری شما را در انتخاب انواع تور عروس و لباس مناسب با آن کمک می کند. هر چقدر در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشین راحت تر می توانید توری را انتخاب کنید که علاوه بر مدل زیبا از کیفیت مناسب که معمولا باعث زیبا ایستادن لباس و تور در تن می شود، نیز برخوردار باشد. در ادامه 7 نوع جنس پرکاربرد در تور لباس عروس را به شما معرفی می شود.

 • تور الانسون

جنس این تور فرانسوی است و ویژگی بارز آن توری سوزن کاری شده با طرح های برجسته است در تزئین این نوع تور عروس از مروارید، تکه های کریستال و پولک نیز استفاده می شود. ظرافت و کیفیت بالای این تور باعث محبوبیت بالای این جنس شده است.

 • تور گیپوری

یکی از محبوب ترین انواع تور که رواج زیادی نیز دارد تور گیپوری یا ونیزی است. این تور نسبتا سنگین است. اگر از این جنس تور در لباس عروس استفاده کنید باید توجه داشته باشید که استفاده ی زیاد از این جنس تور باعث سنگین شدن لباس می شود. وپژگی بارز این جنس ظرافت همراه با استحکام آن است.

 • تور گلدوزی

همان گونه که از نام آن واضح است این جنس تور از گلدوزی طرح ها و نقش های ظریف روی تور ایجاد می شود و هر کدام از طرح های استفاده شده در این جنس پارچه ذهنی بوده و همین باعث تنوع طرح های آن می شود.

 • تور شانتیلی

توری دست دوز با ظرافت ها منحصر به فرد است. با وجود قیمت بالای آن بسیار رایج است چرا که زمینه ی این کار عالی و لطیف همراه با طرح های ظریف است.

 • پارچه بروکید

جنس این نوع پارچه از ابریشم اعلا با طرح هایی که از نخ طلایی و نقره ای می باشد.

 • تور دوشس

این تور از نقش های گل بزرگی که با قلاب و میل ایجاد شده اند تشکیل شده است. طبیعی است که درز ها و شکافت های این نوع تور نسبت با سایر تورها بزرگتر باشد.

 • تور آیلت

جنس این نوع تور از پنبه و بسیار سبک است. طرح های روی این نوع تور از ایجاد سوراخ روی پارچه به وجود می آید. این طرح و نقش ها اغلب به صورت گل است و باعث زیبایی چشم نواز این نوع تور می شود. قطعا آشنایی با جنس انواع تور عروس و لباس مناسب با آن برای انتخاب سبک لباس مراسم عروسی شما بسیار مهم و کار بردی است.

انواع تور عروس و لباس مناسب با آن

انتخاب تور عروس متناسب با نوع اندام

یکی از مواردی که برای انتخاب تور عروس باید به آن توجه لازم را داشته باشید فورم بدن یا اندام شما است. چاقی یا لاغری شما تاثیر زیادی در استفاده از انواع تور عروس و لباس مناسب با آن خواهد داشته. در ادامه به معرفی تورهایی که به افراد لاغر، چاق و اندام گلابی می آید، خواهیم پرداخت.

 1. اندام های لاغر: برای چاق تر نشان دادن اندام افراد لاغر بهتر است از تور های کوتاه و پر چین استفاده شد.
 2. اندام های چاق: برای لاغر نشان دادن اندام افراد چاق بهتر است که از تور هایی ساده و بدون چین یا کم چین و همچنین بلند استفاده شود. این مدل تور باعث کشیده تر دیده شدن اندام و در نتیجه لاغرتر دیده شدن می شود. اگر بالا تنه ی چاقی دارید استفاده از مدل تور سرانگشتی گزینه ی مناسبی است.
 3. اندام گلابی: تور عروس مناسب برای این افراد تور تا شانه یا تا آرنج است. با استفاده ار این نوع تور ها توجه به نواحی که به وسیله تور پوشانده می شود بیشتر از سایر قسمت های اندام شما است.

انتخاب تور عروس با توجه به فرم صورت

یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب انواع تور عروس و لباس مناسب با آن مورد توجه قرار دهید هماهنگی تور با فرم صورت است. در ادامه 5 مدل فرم صورت و تور هایی که به هر کدام از آن ها می آیند را معرفی می کنیم.

صورت مربعی: کسانی که فرم صورت مربعی دارند بهتر است از تور آبشاری یا گرد استفاده کنند. بهتر است از تور های بلند که حداقل قد آن تا شانه باشد، استفاده کنند.

صورت گرد: برای کشیده نشان دادن صورت باید از توری استفاده کنید که به سر شما حجم بیشتری بدهد. همچنین استفاده از تور بلند گزینه ای ایده عال برای شما است. از پوشیدن تور هایی که کوتاهی آن ها از روی شانه کمتر است صرف نظر کنید.

صورت مستطیلی: بر خلاف فرم صورت گرد نباید از توری استفاده کنید که به سر شما حجم دهد برای اینکه باعث کشیده تر دیده شدن صورت شما می شود. یکی از ایده های بسیار خوب برای چنین فرم صورتی استفاده از تور پف دار است.

صورت بیضی: این فرم صورت بسیار ایده عال است و به جرعت می توان گفت تمامی مدل های تور به آن می آید. اما نکته ای که قابل توجه است هماهنگی در طول و عرض تور و عدم زیاده روی در هر کدام از آن ها است.

صورت مثلث: در این فرم صورت نمی توان نوع تور خاصی را توصیه کرد و معمولا برای انتخاب تور عروس باید مدل های مختلف را امتخان کنند. اما نکته ای که برای این دسته از افراد باید متذکر شد این مطلب است که هنگام امتحان مدل های مختلف باید توجه کنید که خط فکتان بزرگتر دیده شود.

انتخاب تور عروس متناسب با مکان برگزاری مراسم

محل برگزاری مراسم عروسی را می توان به مکان ها سرپوشیده و سرباز تقسیم بندی کرد در مکان های سر پوشیده مانند تالار ها به راحتی می توان از تور های بلند استفاده کرد و ترس پاره شدن تور به علت کشیده شدن روی زمین را نداشت. قابل ذکر است که با وجود این مزیت شما همچنان باید در کنار تور های دنباله دار از یک تور اضافه برای رقص استفاده کنید چرا که در رقصیدن آزادی عمل بیشتر خواهید داشت و تور شما زیر پای سایر افراد گیر نخواهد کرد.

 در مکان های سر باز مانند باغ ها چون احتمال پاره شدن تور های بلند به علت کشیده شدن روی زمین و گیر کردن به سطح زمین وجود دارد، پس بهتر است که از تور های کوتاه استفاده کنید. توجه به این نکته علاوه بر آسایش خاطر شما باعث جلوگیری از پاره شدن تور و بد جلوه دادن آن به خاطر پارگی می شود.

آشنایی با انواع تور عروس

کلام آخر

از همراهی شما عزیزان تا انتهای مطالب مقاله نهایت سپاس گزاری را داریم. انتخاب تور عروس یکی از چالش ها و در عین حال لذت بخش ترین قسمت تشریفات مراسم عروسی است. برای داشتن بهترین انتخاب در این زمینه آشنایی با انواع تور عروس و لباس مناسب با آن به شما کمک زیادی خواهد کرد. برای این منظور در این مقاله به معرفی مدل های تور عروس با توجه به قد آن و جنس های رایج تور عروس پرداخته شد. یکی از دغدغه های هر خانم که استفاده از تور متناسب با با فرم صورت و مدل اندام او است، برای شما توضیح داده شد. در پایان از شما عزیزان خواهشمندیم که  نظرات و تجربیان باارزش خود را برای سایر مخاطبان سایت پرشین بیوتی به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا