اکسسوریپرشین بیوتی

معرفی 7 تاج عروس پر طرفدار ? تناسب تاج عروس و فرم صورت

انتخاب اکسسوری های هماهنگ و زیبا برای لباس عروس همواره جز دغدغه های عروس خانم های خوش سلیقه بوده است. تاج عروس یکی از مهم ترین مواردی است که تاثیر زیادی در جذابیت استایل عروس و ایجاد شکوه و وقار در او می شود. با این وجود تنوع زیادی که در انواع تاج ها وجود دارد باعث شده که انتخاب آن مشکل به نظر برسد برای داشتن تاج عروس پر طرفدار حتماً باید مدل های متنوع آن را بشناسید و با دقت و اطمینان تاج خود را برگزینید. برای این منظور در این مقاله سعی دارید به معرفی انواع مدل های تاج و نکات مهم برای انتخاب آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی انوع تاج عروس پرکاربرد

تاج عروس یکی از اکسسوری های جذاب استایل عروس به شمار می آید. خوشبختانه تنوع و مدل های مختلف آن باعث شده که هرسلیقه ای را به خود جذب نماید. برای انتخاب تاج عروس پر طرفدار ابتدا باید با انواع تاج ها آشنا شد. برای این منظور در ادامه به معرفی تاج های متفاوت می پردازیم.

تاج عروس گرد: نام دیگر آن تاج ملکه ای است. شکل ظاهری آن به صورت گرد است و پهنای آن متفاوت و از باریک تا پهن استفاده می شود. طرح تاج به صورت گل و برگ های در هم آمیخته است. این مدل تاج برای مراسم عقد و عروسی استفاده می شود و برای مدل موهای بسته کاربرد دارد.

برای تزئین بیشتر تاج از مروارید و کریستال هم استفاده می شود که در این صورت می توان تاج را با جواهرات یا لباس ست کرد. معمولا در تاج های سلطنتی از سنگ های گران قیمت و یا الماس برای تزئین تاج استفاده می شود. و جنس فلز آن طلا یه نقره است.

معرفی 7 تاج عروس پر طرفدار ? تناسب تاج عروس و فرم صورت

تاج نیمه: این تاج ها به شکل نیم دایره ای و از تنوع طرح زیادی برخوردار هستند. از برتری که این مدل تاج نسبت به نوع قبلی برخوردا است، قابل استفاده بودن آن، با همه انوع شنیون مو است. طرح تاج در هم آمیخته و به شکل گل و برگ همراه با نگین های بسیار است. استفاده از مروارید و کریستال در تزئین تاج نیز مرسوم است که معمولا در این مواقع تاج را با جواهرات یا لباس ست می کنند.

تاج نیمه با توجه به ارتفاع آن، به دو دسته تقسیم می شود تاجی که ارتفاع آن بین 4 تا 12 سانتیمتر باشد را تاج فرحی می نامند معمولا در کشور های آسیایی از این مدل استفاده می شود. تاج با ارتفاع کمتراز 4 سانتیمتر را با نام تاج پرنسسی می شناسند. استفاده از مدل تاج عروس پرنسسی یک انتخاب مناسب برای داشتن بهتربن تاج عروس مناسب لباس اروپایی است. معمولا رنگ این مدل تاج طلایی یا نقره ای است و با توجه به رنگ لباس یا رنگ سرویس جواهرات یکی را می توان برگزید.

این مدل تاج برای مراسم عقد و عروسی کاربرد دارد و با توجه به تنوع طرح های آن طرفداران زیادی دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که در مراسم عروسی فامیل درجه یک عروس یا داماد می توانند از تاج پرنسسی به علت ارتفاع کم آن استفاده کنند.

تاج عروس ظریف جدید

تاج پیشانی: این نوع تاج روی پیشانی قرار می گیرد. انواع آن به صورت فلزی، ریسه ای و ژله ای موجود است. این نوع تاج را معمولا با لباس اسپورت استفاده می کنند. کاربرد آن معمولا در محافلی مانند نامزذی، جشن تولد و… است.

تاج ریسه ای: از جدید ترین تاج عروس ظریف جدید با تنوع بالا هستند. این نوع از تاج دارای قیمت مناسبی است و کاربرد آن در جشن های کوچک مثل تولد، نامزدی، مهمانی ها و… است. این مدل تاج عروس دخترانه است و دختر خانم ها می توانند در هر مراسمی از آن استفاده کنند.

تاج گل طبیعی: به علت زیبایی که دارد بسیار پرطرفدار است. در دو طرح ایستاده و ریسه ای وجود دارد. طرح ایستاده آن در حقیقت تاج نیمه ای است که در عوض نگین کاری آن از گل طبیعی استفاده می شود. تاج ریسه ای نیز به صورت ریسه مانند و از سیم و گل طبیعی ساخته می شود. از آنجایی که حرارت سر باعث زود خراب شدن گل های طبیعی می شود بهتر است از تاج گل با گل های مصنوعی استفاده کنید.

تاج رومی: پادشاهان روم باستان از شاخه و برگ درخت زیتون به عنوان تاج استفاده می کردند زیرا بر این باور بودند که درخت زیتون نماد صلح و دوستی است. امروزه الهام گرفته از تاج برگ زیتون دو نوع تاج رومی با فلز می سازند نوع اول طرحی قرینه از گل و برگ است که هر گی در یک طرف سر قرار می گیرد. و طرح دوم آن به صورت تاج نیمه یا گرد است که از برگ و ساقه ساخته می شود.

با شناختن مدل های رایج تاج و آشنایی با ویژگی های بارز آنها به راحتی می تواند بهترین تاج عروس مناسب لباس اروپایی را انتخاب کرد و در مراسم های کوچک و بزرگ در اوج زیبای و وقا درخشید. همیشه تاج عروس را بعد از انتخاب لباس و سایر اکسسوری ها انتخاب کنید زیرا بهترین تاج عروس زمانی واقعا بهتریناست که هماهنگی کامل با لباس، جواهرات، فرم صورت و… را داشته باشد.

تاج عروس پر طرفدار

تناسب تاج عروس و فرم صورت

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان انتخاب تاج عروس باید به آن توجه کنید علاوه بر بهتربن تاج عروس مناسب لباس اروپایی، متناسب بودم مدل تاج با فرم صورت است. هر تاجی برای فرم خاصی از صورت طراحی شده است که در ادامه به معرفی تاج های مناسب برای هر صورت پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

صورت گرد: برای این مدل صورت تاج های بلند توصیه می شود بهتر است تاج را در قسمت بالایی سر قرار دهید تا صورت شما کشیده تر و جذاب تر نشان داده شود.

صورت پر و تپل: اگر صورتی تپل دارید بهترین انتخاب شما می تواند تاجی با ارتفاع متوسط باشد که شکل ظاهری آن 7 مانند باشد. این نوع تاج صورت شما را لاغر تر نشان می دهد.

صورت کشیده: بهترین گزینه برای شما استفاده از تاج عروس کوتاه مانند تاج ریسه ای یا مدل تاج پرنسسی است که به راحتی می توانید با لباس های اروپایی و شیک ست کنید.

صورت بیضی: بهترین گزینه برای شما می تواند استفاده از تاجی باشد که در پشت سر شما نصب شود مانند تاج عروس گرد یا تاج رومی که باعث گردتر نشان دادن صورت شما می شود.

صورت کوچک: استفاده از تاج بزرگ باعث کوچک تر نشان دادن صورت می شود پس بهتر است از این مدل تاج ها صرف نظر کنید. بهترین انتخاب برای شما داشتن یک تاج ظریف و پر جزئیات است که زیبایی صورت شما را دوچندان کند.

تاج عروس پر طرفدار

هماهنگی تاج عروس با قد داماد

باید توجه کنید که بهتر است قد عروس خانم از داماد کوتاه تر باشد اما نباید این کوتاه بودن به اندازه ای باشد که تناسب بین قد عروس و داماد برهم بخورد. قد عروس نسبت به همسرش ممکن است خیلی کوتاه، کوتاه یا هم قد با او باشد. البته باید توجه داشت که مواردی که برای هم قد بودن عروس و داماد ذکر می شود برای زمانی که عروس بلند تر از شوهر خود باشد نیز قابل استفاده است. برای انتخاب تاج عروس پر طرفدار با بررسی قد عروس خانم با ما همراه باشید.

قد عروس خیلی کوتاه تر از قد داماد باشد: قد کوتاه عروس باعث عدم هماهنگی بین قد و و همسرش می شود برای این منظور بهترین انتخاب استفاده از کفش پاشنه بلند با تاج بلند مانند تاج فرحی است. این کار باعث بلند تر دیده شدن عروس و ایجاد هماهنگی بین قدشان خواهد شد.

قد عروس کوتاه تر از قد داماد باشد: در این مواقع عروس می تواند از کفش پاشنه بلند و تاج بلند یا کوتاه به گونه ای استفاده کند که هماهنگی بین قد او و داماد وجود داشته باشد.

عروس هم قد با داماد باشد: در این مواقع استفاده از کفش پاشنه بلند و تاج های بلند به شدت منع می شود. بهتر است از کفش بدون پاشنه و همچنین تاج های ریسه ای استفاده شود تا باعث بلند تر دیده شدن عروس نشود.

تاج عروس پر طرفدار

تناسب تاج عروس با لباس عروس

تناسب تاج با لباس عروس یکی از مهمترین ملاک های انتخاب تاج عروس پر طرفدار به شمار می آید. با توجه به تزئینات لباس عروس می توانید تاجی متناسب با آن پیدا کنید مثلا برای لباس عروس های ساده تاجی ساده و شیک استفاده شود و در صورت استفاده از لباس با تزئینات زیاد و یا مروارید کاری شده باید از تاجی با همین تزئینات استفاده شود. تا شکوه و درخشش لباس شما چشم گیر شود.

اگر از لباس های بسیار با شکوه و سلطنتی استفاده می کنید حتما تاج عروسی متناسب  که بر وقار شما بیافزاید استفاده نمایید مثلا استفاده از تاج با ارتفاع زیاد گزینه ی مناسبی است. و برعکس اگر لباس شما پرنسسی و ظریف است باید تاج ظریف و متناسبی استفاده کنید که جذابیت لباس شما را چند برابر کند.

تاج عروس پر طرفدار

تناسب تاج عروس با رنگ موهای عروس

رنگ مو یکی از تاثیر گذار ترین موارد در انتخاب رنگ و جزئیات تاج عروس است. تاج هایی که پر از ریزه کاری هستند را باید با موهای مشکی یا قهوه ای استفاده کنید چرا که طرح های روی تاج به خوبی دیده می شود. در صورت داشتن موهای مش شده یا هایلایت باید از تاج هایی که رنگ و طرح ساده ای داند استفاده کنید و از داشتن تاجی طلایی و زیاد کار شده پرهیز کنید زیرا تاج پر نقش مانع از دیده شدن هایلایت موهای شما می شود.

تناسب تاج عروس با شنیون موهای عروس

همواره باید میان تاج عروس و مدل موی او تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد برای مثال اگر مدل موهای شما ساده و مرتب یا کلاسیک باشد می توانید از یک تاج کوچک و ساده بدون نگرانی از بابت به چشم نیامدن تاج، استفاده کنید. اما در صورت داشتن مدل موی فر و حالت دار باید نگران این مطلب باشید که در صورت استفاده از تاج کوچک امکان دارد که تاج میان مو های شما گم شود و جلوه ی خود را از دست دهد پس بهترین انتخاب مدل تاج عروس با اندازه ی ارتفاع بزرگ است که بهتر دیده شود.

تناسب تاج عروس با جواهرات عروس

یک از مهم ترین اکسسوری استایل عروس خانم جواهرات او است. معمولا همه در مراسم عروسی خور از سرویس طلای یا نقره بسیار شیکی استفاده می کنند. حتی اگر توانایی خرید آن راهم نداشته باشند حتماً سرویس جواهرات خود را کرایه می کنند و جواهرات عروس جز استایل او و بسیار مهم به حساب می آید. توجه به هماهنگی میان  سرویس طلا و تاج باعث می شود که بهتربن تاج عروس مناسب لباس اروپایی خود را انتخاب نمایید.

 رنگ تاج باید هم رنگ با سرویس طلای عروس باشد مثلا استفاده از طلای زرد تاجی طلایی و طلای سفید تاج نقره ای را می طلبد. همچنین با توجه به پیچیدگی طرح طلا از تاجی به همان اندازه کار شده استفاده شود. اگر در جواهرات خود از مروارید یا سنگ هایی خاصی استفاده می کنید می توانید از تاجی با تزئین مروارید یا سنگ های مورد استفاده در سرویس خود استفاده نمایید. این کار علاوه بر زیبایی باعث اصیل جلوه کردن جواهرات شما نیز خواهد شد.

بهتربن تاج عروس مناسب لباس اروپایی

کلام آخر

از همراهی شما عزیران تا انتهای مقاله نهایت تشکر و سپاس را داریم. در این مقاله به انتخاب تاج عروس پر طرفدار پرداخته شد برای این منظور به معرفی انواع تاج عروس رایج و وپژگی های هر کدام و همچنین مراسم هایی که می توان از آن ها استفاده نمود پرداختیم و بعد از آن مطالب مهمی در رابطه با تناسب تاج عروس با فرم صورت عروس خانم ها پرداخته شد. هماهنگی تاج عروس استفاده شده با قد داماد یکی از نکات مهم در انتخاب تاج مناسب بود و بعد از آن به ناسب تاج با لباس، رنگ مو، شنیون مو و در انتها سرویس طلای عروس خانم پرداخته شد. خواهشمندم که نظرات و تجربیات باارزش خود را با سایر مخاطبان سایت پرشین بیوتی به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

دکمه بازگشت به بالا